Wróżby dotyczące śmierci Symbiana z miesiąca na miesiąc wydają się być coraz mniej prawdopodobne. Coraz liczniejsza ilość telefonów i coraz to liczniejsze aktualizacje samego systemu każą twierdzić że Symbian pokaże nam jeszcze na co go stać, tymczasem na własne oczy zobaczyć możemy pierwsze zrzuty ekranu pochodzące z najnowszej odsłony Symbiana Carla.

Nadchodząca aktualizacja Symbiana o kryptonimie „Carla” została przyłapana na screenshotach, niestety zdjęcia nie pokazują zbyt wiele, widać jednak zmiany. Na pierwszy rzut oka rzuca się zmieniona ekranowa klawiatura QWERTY która wydaje się być inspirowana tą znaną ze słuchawek z Windows Phone. Przeglądarka również została nieco zaktualizowana o kilka nowych usprawnień interfejsu użytkownika.

Najbardziej zauważalną zmianą jest  ekranu blokady na którym klasyczny przycisk „odblokuj” został zastąpiony metodą „Swipe” polegającą na przeciągnięciu palcem po ekranie. Interfejs odtwarzacza muzycznego również uległ zmianie podobnie jak ekran menu ustawień którego wygląd pożyczono wprost z meeGo Harmattan UI.

Nie wiadomo niestety nic o dacie udostępnienia aktualizacji, Nokia Carla OS przeznaczone zostanie prawdopodobnie dla modeli Nokia 700, 701, 603 i Nokia 808 Pureview. Niestety, aktualizacja nie będzie dostępna dla słuchawek 1 generacji Symbiana^3 takich jak Nokia N8, E7, C7 czy C6-01.

Via

Be Sociable, Share!