Nokia uruchomiła właśnie bezpłatną usługę wysyłającą informacje w czasie rzeczywistym o ruchu drogowym dla swoich aplikacji Nokia Maps. Obecnie usługa dostępna jest jedynie dla mieszkańców Bombaju i Delhi ale Nokia obiecuje więcej miast korzystających  z tych funkcji w niedalekiej przyszłości. 

Informacje dotyczące ruchu drogowego aktualizowane na bieżąco to niezwykle przydatna funkcja pozwalająca ominąć korki czy prace drogowe dzięki czemu zyskamy na czasie podróżując z punktu A do punktu B. Taka możliwość dostępna będzie dla wszystkich użytkowników telefonów Nokii z Nokia Maps zupełnie za darmo, możliwe że w przyszłości również polskie miasta trafią do listy obsługiwanych przez funkcję.

Finowie twierdzą, że funkcja pokrywa już aż 1.500 km sieci drogowej w dwóch miastach. Nokia informuje również, że dużą rolę w systemie odgrywają użytkownicy wyposażeni w telefony z Symbianem i Windows Phone korzystające z aplikacji Mapy która wysyła informacje o ruchu drogowym dzięki czemu, dzięki innym użytkownikom wyświetlą się nam pewniejsze dane dotyczące korków.

Dane od użytkowników Nokia wykorzysta je jako „sonda”, terminie bardzo popularnym w branży nawigacyjnej polegającej na stwierdzeniu dzięki użytkownikom, czy ruch na drogach jest silny czy lekki i przypisać go do odpowiednio wyświetlanego na ekranie smartfonu koloru czerwonego lub zielonego.

Via

 

Be Sociable, Share!