Japoński blog Macotakara przygotował specjalny raport w którym twierdzi, że Apple pracuje nad nowym urządzeniem posiadającym 5-calowy wyświetlacz Retina. Nie są to pierwsze przypuszczenia mówiące o pomniejszonym iPadzie lub większym iPhonie jednak 5 cali to zbyt wiele na telefon a za mało na tablet. Może Apple zechce podbić rynek tabletofonów? 

Raport Macotakara twierdzi również, że premiera nowego urządzenia miała by odbyć się dopiero w 2013 roku.

„produkt, który posiada 5-calowy wyświetlacz Retina będzie miał swoją premierę w 2013 roku, a rozdzielczość jego wyświetlacza LCD będzie wynosiła 1600 x 960 lub 1280 x 960 pikseli.”

Poprzednie plotki dotyczące nowego urządzenia producenta z logiem nadgryzionego jabłka informowały o produkcie posiadającym prawie 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości takiej samej jaką znajdziemy w iPadach 1 i 2 generacji. Mimo mniejszego ekranu aplikacje nie musiały by zostawać w żaden sposób dopasowywane do urządzenia tak jak musiałoby mieć to miejsce w nieznanym 5-calowym urządzeniu. Aplikacje dostosowane do iPada 1 i 2 powinny bezproblemowo działać na iPadzie Mini.

Urządzenie o rozdzielczości 1600×960 lub 1280×960 wprowadziło by ponownie zamieszanie wśród twórców aplikacji co mogło by wpłynąć na niekorzyść użytkowników którzy otrzymywali by mniej dopracowany produkt ponieważ firma tworząca aplikacje musiała by skupić się na dodatkowej rozdzielczości niż przeznaczyć ten czas na doskonalenie działania aplikacji. Dokładnie taka sytuacja ma miejsce od dawna wśród szeregów Androida.

Przypomnę również że o „mini” urządzeniach Apple’a mówiło się już bardzo dawno temu. Po każdej premierze nowej słuchawki Apple’a w świat wypuszczane zostawał informacje dotyczące jej pomniejszonej wersji. Nam pozostaje jedynie czekać na oficjalne informacje o które w świecie Apple bardzo ciężko.

Be Sociable, Share!