Microsoft dotrzymuje obietnicy złożonej w ubiegłym miesiącu na Mobile World Congress dodając kolejne 13 nowych krajów na listę obsługiwanych i wspieranych przez Windows Phone Marketplace. To z pewnością świetna informacja nie tylko dla obywateli tych krajów ale również dla naszych rodaków przebywających w jednym z tych 13 państw.

Lista obsługiwanych krajów powiększyła się o Bułgarię, Kostarykę, Chorwację, Estonię, Islandię, Łotwę, Litwę, Rumunię, Słowację, Słowenię, Turcję, Ukrainę oraz Wenezuelę. Biorąc pod uwagę wcześniejsze poszerzanie listy o Argentynę, Chiny, Indonezję, Malezję, Peru i Filipiny na początku tego roku łatwo wywnioskować można, że rynek Windows Phone szybko rozszerzy się do końca 2012 roku który dostępny będzie w 54 krajach w tym również w Polsce.

Kolejna kraje takie jak ZEA, Bahrajn, Irak, Arabia Saudyjska, Katar, Kazachstan, Izrael, Tajlandia i Wietnam dodane zostaną jeszcze w tym roku lecz informacje dotyczące daty dodania do listy nie są jeszcze znane. z pewnością rozstrzygnie się to w najbliższych tygodniach.

Microsoft najwyraźniej szykuje się do szybkiego rozwoju swojej platformy,spora część obecnej sprzedaży sprzętu z ich systemem w dużej mierze zależała od Nokii i HTC. Nadchodząca wersja systemu Windows Phone Apollo powinna wesprzeć rynek tańszymi modelami urządzeń z Windows Phone tym samym powiększając jego dostępność oraz popularność na świecie.

Via

Be Sociable, Share!