Kilka dni po tym, jak Samsung ogłosiła, że Galaxy S nie otrzyma aktualizacji do Ice Cream Sandwich wydana została specjalna paczka zawierająca aktualizacje przynosząca nowe funkcje oraz usprawnienia pochodzące prosto z najnowszego Androida 4.0. Niestety, puki co jedynie  w Korei ale już teraz warto się nią zainteresować.

Aktualizacja zapewne trafi niebawem do innych krajów, niestety, Samsung nie podał ani słowa na ten temat. Nieznane są kraje w których aktualizacja będzie dostępna ani kiedy zostanie wydana. Brak aktualizacji do Ice Cream Sandwitch może zostać zrozumiane przez użytkowników, w końcu Galaxy S nie jest już modelem pierwszej świeżości, gdyby jednak Koreański producent postanowił nie wydawać paczki w innych krajach niż Korea o której mowa w tym tekście, popełnił by on ogromny błąd który z pewnością wzbudził by wiele kontrowersji.

Aktualizacja jest warta swojej uwagi głównie za sprawą nowych funkcji takich jak  rozpoznawanie twarzy czy wykonywanie zdjęć podczas kręcenia filmu oraz wiele innych usprawnień.

Niestety, możliwe , że jest to ostatnia aktualizacja urządzenia od Samsunga. Plotki głoszą że Galaxy S nie otrzyma więcej aktualizacji, Samsung ma zamiar skupić się wyłącznie na nowszych modelach do których Galaxy S się nie zalicza.

Wszyscy posiadacze Galaxy S nie muszą się jednak załamywać, spore środowisko Moderskie już dawno udostępniło specjalne wersje systemu bazujące często na Androidzie 4.0. Warto się więc zastanowić czy nie pójść w tym kierunku lub po prostu, pozostawić wszystko tak jak jest, ktoś kto telefonu używa wyłącznie jako telefon nie powinien mieć problemu z brakiem dostępnej, najnowszej odsłony Androida.

Be Sociable, Share!