Samsung świętuje kolejny sukces swojego smartfonu, tym razem padło na hybrydę tabletu z telefonem czyli Samsung Galaxy Note który przekroczył właśnie magiczną barierę 5 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

Pomimo jego specyficznych cech oraz mocnej specyfikacji technicznej Samsung Galaxy Note nie przypadnie wszystkim do gustu, głównie za sprawą swoich sporych rozmiarów oraz ogromnego, 5,2-calowego wyświetlacza. Mimo to Note sprzedaje się naprawdę dobrze. Specyficzna grupa odbiorców, niewielki wybór tego typu urządzeń czy naprawdę silna reklama spowodowały, że sprzedaż Galaxy Note’a w przeciągu miesiąca zwiększyła się z 2 do 5 milionów egzemplarzy według oficjalnego źródła jakim jest sam Samsung.

Samsung jest na naprawdę dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu jakim jest sprzedaż 10 milionów urządzeń sprzedanych do końca 2012 roku. Biorąc pod uwagę, że model nie jest już najświeższy a konkurencja nie śpi może być ciężko osiągnąć ten cel. 

Osobiście nigdy nie kupił bym Galaxy Note’a dla siebie pomimo bardzo interesującej specyfikacji jaką jest między innymi dwurdzeniowy procesor Exynos taktowany zegarem 1.4GHz, 32GB wewnętrznej pamięci, 8-megapikselowy aparat fotograficzny a to wszystko pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread. Po moich doświadczeniach z Galaxy SII nie jestem przekonany do urządzeń Samsunga z Androidem. 

Via

Be Sociable, Share!