Play Formula 4.0

Operator sieci komórkowej Play przedstawił dzisiaj swoją nową ofertę nazwaną Formuła 4.0. Operator postanowił nie faworyzować połączeń wewnątrz własnej sieci i udostępnia darmowe połączenia ze wszystkimi czterema największymi sieciami w Polsce: Plus, T-Mobile, Orange i Play. Trzeba przyznać, że oferta jest uszyta na miarę potencjalnego gaduły komórkowego – zajrzyjmy co jeszcze kryje się pod Formułą 4.0?

Oferta abonamentowa w sieci Play – Formuła 4.0 została podzielona na kilka drobniejszych modułów – każdy z nich jest w stanie zainteresować określoną grupę docelową. Chcesz dużo rozmawiać ze wszystkimi sieciami i płacić niski rachunek – wybierz Super Formuła 4.0 (79), szukasz fajnego smartfona – wybierz Super Formuła 4.0 z telefonem (99) i tak dalej i tak dalej…

Oferta w abonamencie Formula 4.0

Formula 4.0 Play

Głównym zamysłem jednak twórców nowej oferty Play było uwolnienie darmowych połączeń do wszystkich sieci komórkowych – jak widać – udało się. Mało tego ofertę udało się tak zoptymalizować by nie trzeba wydawać na to grubych sum, które dotychczas były zazwyczaj domeną abonamentów VIP. Choć najniższa stawka za abonament w opcji Formuła 4.0 wynosi 79zł to jeśli często rozmawiasz przez telefon i nie masz z góry określonych „często wybieranych numerów”, to oferta wydaje się być idealna. Osobiście (sam jestem w Play) zastanawiam się czy wybiorę akurat to rozwiązanie – przez telefon nie rozmawiam aż tak dużo + dochodzi do tego telefon firmowy bez limitu. Kwota 79zł jak dla mnie może się wydawać nieco za wysoka.

Tak czy inaczej nie mogę powiedzieć, że P4 znów zatkało usta konkurencji, która nadal jeszcze myśli, że na rynku nie ma miejsca na czwartego operatora. Tymczasem Play rośnie, jak na drożdżach a swoją ofertą kusi przede wszystkim ludzi przechodzących od swojego wcześniejszego operatora. Wiadomo, że konkurencja na rynku jest potrzebna i taka oferta z pewnością odbije się pozytywnym echem, bo nawet gdybyśmy nie wybrali Formuły 4.0 to konkurencja będzie musiała dostosować swoją nową ofertę tak byście zostali u nich a nie przechodzili do Play’a – kolejny punkt dla nas.

Jedyne zastrzeżenia, jakie mam w stosunku do Play’a to słaby zasięg. I choć pokrycie terenu Polski (zasięg) jest na papierku niemalże idealny, to życie weryfikuje trochę inne doznania. Problem z dzwonieniem wewnątrz budynku stał się dla mnie wręcz standardem a telefony zmieniam bardzo często – tak więc to nie wina sprzętu a sieci. Mam nadzieję, że Play popracuje nad rzeczywistym zasięgiem sieci a nie na wpychaniu marketingowej papki, że cała Polska jest w zasięgu 4G.

Play 4G

PM

Be Sociable, Share!