Microsoft przy dużej pomocy Nokii stara się jak najlepiej wypromować swój system nie tylko świeżymi słuchawkami czy funkcjami ale również, dzięki aplikacjom dostępnym oraz często tworzonym specjalnie dla Windows Phone’a. Producent znany głównie z systemu operacyjnego Windows dla komputerów osobistych postanowił jednak pójść o krok dalej. 

Bardzo istotne jest, jak system i telefon jest piękny i świetnie wykonany oraz co oferuje nam na starcie, mimo to wielu producentów oraz potencjalnych użytkowników kieruje się w swoim wyborze coraz częściej liczbą dostępnych najpopularniejszych aplikacji do zainstalowania na konkretnym modelu urządzenia. Sieci komórkowe na całym świecie oferują często w pakiecie z nową ofertą dodatkowe aplikacje na zakupionym u nich telefonie które skutecznie kuszą potencjalnych klientów.

Microsoft zrozumiał fakt, że na jego mobilnych okienkach nie znajdziemy oszałamiająco wielkiej ilości aplikacji już jakiś czas temu więc postawił to zmienić. Idąc o naprawdę wielki krok na przód, Nokia wraz z Microsoftem postanowiła stworzyć specjalny kampus uczący developerów jak powinno tworzyć się aplikacje idealnie wpasowujące się w standardy oraz wygląd graficzny Metro wykorzystywany jako interface w mobilnych oraz niebawem desktopowych okienkach.

Campus uruchomiony zostanie w Finland’s Aalto University i jest tworzony w celu zapewnienia projektantom oraz programistom  aplikacji wsparcie w budowie wysokiej jakości aplikacji które będą na siebie zarabiały.

AppCampusu ma jasno postawiony cel, pomóc programistom w rozwoju ich firm i programów. Według zasad kampusu, wszyscy chętni którzy wykorzystają chodź w najmniejszym stopniu pomoc ze strony AppCapusu nie będą musieli dzielić się bez własnej chęci i zgody prawami do własności intelektualnych zawartych w swoich aplikacjach. Nokia zaprasza również wszystkich twórców aplikacji dla Symbiana oraz telefonów wykorzystujących system serii40.

Cena jaką Nokia wraz z Microsoftem poniosą nie jest niska, koszt całego przedsięwzięcia to 9 milionów euro a droga do pierwszej stworzonej aplikacji jest jeszcze długa oraz wyboista. My trzymamy mocno kciuki i uważamy  że jest to świetny pomysł, tym bardziej biorąc pod uwagę specyficzny wygląd systemu.

Via

 

Be Sociable, Share!