Bardzo popularna oraz znana głównie użytkownikom urządzeń HTC z Androidem strona internetowa HTCSense.com zostanie wkrótce zamknięta. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt udostępnieniu przez tajwańskiego producenta czasu wszystkim użytkownikom korzystającym z usługi na zabezpieczenie oraz pobranie danych ze strony.

HTC nie zachowa żadnych danych użytkowników. Wszyscy mają jednak szansę zabezpieczyć przesłane dane które po 30 kwietnia 2012 roku zostaną usunięte bez możliwości ich przywrócenia. HTC dostarczyło specjalną instrukcję na swojej stronie, w jaki sposób pobrać można jeszcze dostępne dane.

Posunięcie HTC jest przez wielu niezrozumiałe. Usługa HTCSense.com jest funkcją oferującą synchronizację oraz kopię zapasowe kontaktów, wiadomości czy historii połączeń zupełnie za darmo na swoich serwerach podobnie jak ma to miejsce w iCloud od Apple bez którego jako użytkownik iPhone’a trudno było by mi się obejść.

Prawdopodobne jest jednak, że HTC usuwa dane użytkowników wyłącznie w celach aktualizacji usługi. Usunięcie dotychczasowo przechowywanych informacji było by zrozumiałe jedynie wtedy gdyby usługa ta została usunięta na dobre.
Prace remontowe usługi powinny odbywać się bez wpływu na funkcjonowanie oraz przesył treści.

Karny minus dla HTC za niefajne zachowanie!

Via

Be Sociable, Share!