Informowaliśmy was niedawno o wojnie pomiędzy producentami spowodowanej chęcią zmniejszenia rozmiarów obecnych kart SIM. Informacja ta dotyczyły również konieczności licencjonowania nowych kart SIM. Apple postanowiło jednak, że ich rozwiązanie dostępne będzie dla wszystkich zupełnie za darmo bez konieczności uiszczenia nawet jednorazowej opłaty przez innych producentów urządzeń. 

Dwa rywalizujące ze sobą projekty nano-SIM wywołały niewielką wojnę wśród producentów. Powodem jest to, że tylko jedno z rozwiązań ma szansę stać się standardem. Po jednej stronie ringu stoi Motorola oraz RIM popierają rozwiązanie Nokii oraz uważają ją za lepszy wybór. Po drugiej zaś stronie staje Apple wsparty Europejskim Instytutem Norm Telekomunikacji.

Paten proponowany przez Apple zostanie udostępniony na darmowej licencji pod warunkiem, że będzie on jedynym, nowym standardem nano-SIM a inni producenci jeśli zechcą, podporządkują się rozwiązaniu firmy z logiem nadgryzionego jabłka. Takie podejście do sprawy ukazuje, że Apple nie ma zamiaru rywalizować z innymi producentami ani tym bardziej nie ma zamiaru zarobić na swoim rozwiązaniu które wydaje się być jedynie próbą rozwiązania problemu z niedoborem wolnego miejsca w obudowie ich nowych urządzeń.

Via 

Be Sociable, Share!