Żadnego z użytkowników iPada czy iPhone’a z pewnością nie zdziwi dzisiejsza informacja która ukazuje statystyki mówiące, że użytkownicy urządzeń z iOS aktualizują swoje telefony oraz tablety najszybciej w porównaniu do innych platform. Apple ma się z czego cieszyć.

David Smith, twórca Audiobooks zebrał dane od użytkowników ściągających jego aplikację która pobierana jest ok. 100.000 razy tygodniowo. Z informacji tych wynika jasno, że użytkownicy urządzeń z iOS aktualizują swoje urządzenia najszybciej jak to tylko możliwe.

Zaledwie 2 tygodnie po wydaniu iOS w wersji 5.1 system ten zainstalowany został u niemal 61% użytkowników którzy pobrali oraz używali aplikację Audiobooks a tylko 18% urządzeń wykorzystywało starszą wersję iOS 5.0, 19-procentowy wskaźnik przypadł wersji iOS 4.x która zainstalowana jest prawdopodobnie jedynie na starszych wersji iPhonea czy iPoda Touch które nie kwalifikują się do instalacji iOS 5.

Jeśli jednak przyjrzymy się wyłącznie użytkownikom iOS 5 zobaczymy, że liczba urządzeń z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem jest jeszcze bardziej imponująca i wynosi 77%.

Przyczyną tak szybkiego przyjęcia najnowszych wersji aktualizacji przez użytkowników mogła okazać się wprowadzona dopiero w 5 wersji systemu funkcja „over-the-air” pozwalająca bez konieczności podłączania urządzenia do komputera zaktualizować je do najnowszej wersji oprogramowania dzięki czemu użytkownicy są bardziej skłonni do natychmiastowej aktualizacji dzięki zaoszczędzonemu czasu oraz większej dostępności aktualizacji.

Użytkownicy innych systemów takich jak Android mają czego pozazdrościć. Biorąc pod uwagę fragmentację Androida oraz problemy ze strony producentów niestety mogą oni jedynie pomarzyć o tak szybkiej oraz licznej aktualizacji swoich urządzeń.

Be Sociable, Share!