Armia Amerykańska jako jedna z nielicznych potrafi doskonale promować się poprzez produkty multimedialne takie jak gry  czy specjalne aplikacje. Kolejną formą promowania wojsk Stanów Zjednoczonych w niedalekiej przyszłości będzie specjalna aplikacja przeznaczona dla użytkowników Androida oraz iOS.

W Amerykańskich mediach już jakiś czas mówi się o specjalnym, mobilnym sklepie z aplikacjami sygnowanym logiem Armii Stanów Zjednoczonych i wygląda na to, że plotka ta powoli staje się rzeczywistością.

Armia Stanów Zjednoczonych w dniu dzisiejszym oficjalnie ogłosiła prototyp swoistego sklepu z aplikacjami który w chwili obecnej obejmuje swoim patronatem 12 różnych aplikacji szkoleniowych które zatwierdzone zostały do użytku w całej armii. Począwszy od dnia dzisiejszego aplikacja w w fazie pierwszych testów dostępna jest jedynie na urządzenia z Applowym systemem iOS. Zapowiedziany został również odpowiednik aplikacji dla systemu Android już wkrótce.

Oczywisty jest również fakt, że 12 dostępnych aplikacji to dopiero początek a lista wzbogacana zostanie o kolejne nowości już niebawem. Prototypowa wersja sklepu to kolejny krok w kierunku mobilnej promocji wojsk.

Co ciekawe, sklep dostępny jest jak na razie tylko dla użytkowników iOS. Apple znany ze swoich rygorystycznych procesów zatwierdzania aplikacji każe zastanowić się, jakim cudem konkurencyjny appstore przeszedł przez weryfikację. Możliwe jest jednak że program wojsk Amerykańskich jest jedynie bramą pomiędzy AppStore a użytkownikiem pozwalającym w łatwy sposób wyszukać aplikację w sklepie Apple’a.

Via

Be Sociable, Share!