Wielu użytkowników konkurencyjnych smartfonów spisało Nokię N9 na starty po udostępnieniu wiadomości dotyczącej braku kolejnych smartfonów korzystających z systemu MeeGo. Tymczasem dni świetności oraz popularności N9 mogły właśnie nadejść za sprawą projektu który pozwoli wszystkim użytkownikom Nokii N9 uruchomić na ich urządzeniach najnowszą odsłonę niezwykle popularnego systemu Android.

MeeGo to naprawdę świetny system operacyjny nie tylko ze względu na jego możliwości wewnętrzne ale również dzięki niezwykle dopracowanemu interfejsowi użytkownika oraz szybkości działania urządzeń korzystających z MeeGo. Niestety, decyzja Nokii w kwestii wsparcia oraz produkcji nowych urządzeń wykorzystujących ten system odbiła się szerokim echem w świecie twórców aplikacji na ten mobilny system czego konsekwencją stał się brak dostępności mnóstwa aplikacji czy gier na MeeGo.

Nie raz miałem do czynienia z opiniami które twierdziły, że Nokia N9 z Androidem była by genialnym rozwiązaniem które właśnie w tym momencie ziściło się. Każdy użytkownik Nokii N9 może zainstalować na swoim smartfonie najnowszą odsłonę Androida Ice Cream Sandwitch.

Projekt „Mayheam” znajduje się niestety w fazie Alpha a lista działających funkcji obejmuje jedynie podstawy. Ekran dotykowy działa, rotacja czy akcelerometr potrzebuje jeszcze trochę pracy aby wszystko działało bez zająknięcia. Występują również problemy z przyciskami sprzętowymii. Odtwarzanie audio i video również wymagają sporo pracy. Działa natomiast Bluetooth oraz port USB łącznie z ADB. Telefon można ładować lecz niestety nic nie będzie na to wskazywało.

Twórców czeka jeszcze wiele pracy ale efekty już widać i można je przetestować na własnej skórze, wystarczy udać się na tę stronę i poszukać odpowiedniej instrukcji oraz plików. Musicie jednak przyznać że Android 4.0 w połączeniu z piękną obudową Nokii N9 prezentuje się świetnie. Dajcie znać w komentarzach jak wam podoba się cała koncepcja projektu. My trzymamy mocno kciuki!

Be Sociable, Share!