Blizzard, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów gier komputerowych odpowiedzialnych za takie hity jak Diablo, Warcraft czy Starcraft dostrzegł potencjał drzemiący w nowym iPhonie, rozważa więc stworzenie specjalnej wersji World Of Warcraft przeznaczonej na mobilne urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka.

Johnem Lagrave, starszym producentem gier w Blizzard w specjalnym wywiadzie dla Eurogamer poinformował, że pomysł przeniesienie świata Warcrafta na 3,5-calowe ekrany iPhone’a jest bardzo interesującą możliwością. Lagrave stwierdził również, że całe uniwersum WoW’a zdaje się kierować w kierunku małych, poręcznych urządzeń a głupotą byłoby, gdyby nikt nie zainteresował się tym pomysłem.

John nie wspomina podczas całej rozmowy z Eurogamer o urządzeniu innym niż iPhone. Co dziwne, nie mówi on nawet o iPadzie który wydaje się być urządzeniem stworzonym do tego typu rozwiązań. Wyobrażacie sobie Diablo czy World of Warcraft na tablecie? Urządzenia te są z pozoru bardzo ograniczone ale twórcy gier na urządzenia mobilne już nie raz udowodnili nam że wszystko można wykonać i wykorzystać do tego dotykowy ekran.

Sam World Of Warcraft na iPhone’a może być niestety jedynie aplikacją czy grą osadzoną w świecie Warcrafta, nie jestem w stanie wyobrazić sobie prawdziwego gracza WoW’a grającego na małym wyświetlaczu bez dostępu do sporej ilości przycisków i wygodnej myszki. Wątpię więc że samą grą/aplikacją zainteresują się nałogowi gracze WoW’a.

Osobiście o wiele bardziej ucieszył bym się z wersji Diablo III przeznaczonej na smartfony które wydają się być stworzone do tego typu gier. Dajcie znać jak wam podoba się pomysł  Johna Lagrav. 

Be Sociable, Share!