Dzisiejsze plotki na temat Galaxy SIII to pierwsze, pewne informacje dotyczące nowej flagowej słuchawki Samsunga dostarczone  oraz przygotowane przez jednego z ich dyrektorów. Potwierdziły się między innymi informacje dotyczące marki czy ilości rdzeni wykorzystanego w następcy Galaxy SII procesora.

Samsung pomimo swojej własnej linii procesorów wykorzystywanych między innymi w urządzeniach od Apple postanowił je lepiej wykorzystać i tym samym zmniejszyć swoje uzależnienie od Qualcomm’a. Jeszcze niezapowiedziany flagowiec będzie wykorzystywał jeden z cztero-rdzeniowych procesorów z wbudowanym odbiornikiem LTE. Faktem jest, że większość poprzedniej generacji urządzeń Samsunga posiadających LTE używało osobnego chipu dla łączności LTE które powodowały częste plotki wykorzystywane przez konkurencję mówiące o niepotrzebnym wykorzystaniu przez zbędny układ energii która znacznie zmniejszała czas pracy urządzenia z wykorzystaniem Baterii.

Niestety, nadal niepotwierdzone zostają informacje dotyczące architektury procesora czy  jego częstotliwości taktowania. Przypuszczalnie wykorzystany ma zostać 32nm wersja Cortex’a A9. Cortex-A15 czy ulepszona wersja układu Mali znanego z Galaxy SII również nie zostaje wykluczona.

Tak czy inaczej Samsung Galaxy S III będzie prawdopodobnie jednym z najmocniejszych smartfonów na rynku przez co tworzy on wokół siebie tak spore zamieszanie.

Be Sociable, Share!