Bardzo specyficzny wygląd Metro wykorzystany w smartfonach z Windows Phone 7 oraz zbliżającym się wielkimi krokami Windowsie 8 jednym naprawdę się podoba, innym zaś bardzo nie przypadł do gustu. Nokia wraz ze swoim projektem może niebawem zszokować obie strony przedstawiając całkowicie zmieniony, graficzny interfejs użytkownika.

Portal Pocketnow ujawnił i opublikował niedawno kilka grafik koncepcyjno-badawczych starszych projektów Nokii które ujawniają zupełnie inne podejście do standardowego wyglądu Windows Phone’a 7.

Wiadomo nie od dziś, że Nokia podpisując umowę z Microsoftem dostała jako jedyna pozwolenie na przeprojektowanie interfaceu według własnego uznania. Dziś na świat wychodzą dowody próby zmiany która ostatecznie nie została wcielona w życie. Fiński producent nie zdecydował się na podjęcie tak radykalnej zmiany wypuszczając na rynek pierwsze smartfony z serii Lumia. Mało prawdopodobne jest więc, że grafiki koncepcyjne znajdą kiedyś odzwierciedlenie w prawdziwym telefonie.

Nokia wyjawiła Pocketnow, że projekty są jedynie formą poszukiwania złotego środku w dziedzinie projektowania i nigdy nie były tak naprawdę częścią żadnego większego projektu. Pytanie brzmi jednak, dla czego Nokia miałaby marnować swój cenny czas oraz trwonić pieniądze wydawane na płacę dla projektantów skoro nigdy nie chciała wykorzystać go w żadnym ze swoich urządzeń?

Sam interface przypomina połączenie Androida z Symbianem, jak dla mnie jednak zbyt chaotyczne. Dajcie znać w komentarzach co wy sądzicie na temat grafik, chcielibyście ujrzeć taki interface w swoich telefonach ?

 

Be Sociable, Share!