Wielu użytkowników posiadających smartfony czy tablety z Androidem nie korzysta z wersji systemu dostarczonego przez producenta. Ogromna część tych urządzeń wykorzystuje niezwykle popularnego CyanogenMod’a który doczekał się właśnie wersji 7.2 Release Candidate dostępnej dla 70 urządzeń. 

Niebrandowany system CyanogenMod ma naprawdę wiele zalet, wielu śmie twierdzić że urządzenia bez tej wersji sytemu nie nadają się do pracy. Osobiście nigdy nie sprawdziłem autentyczności tej plotki pomimo sporego doświadczenia z Androidem. Z pewnością jedną z zalet CyanogenMod’a jest jego mnogość dostępnych wersji dla imponującej liczby urządzeń do których dołączyła właśnie najnowsza odsłona z numerkiem 7.2.

Jeśli więc posiadasz jedno z 70 obsługiwanych urządzeń możesz śmiało zainstalować go już dziś. CyanogenMod 7.2 to tak naprawdę Android w wersji 2.3.7 z mnogością dodatkowych funkcji oraz poprawek znanych między innymi z Androida Ice Cream Sandwitch. Dość długą listę zmian w stosunku do poprzedniej odsłony oraz listę kompatybilnych urządzeń znajdziecie pod tym adresem.

Warto również wspomnieć, że najnowsze oprogramowanie w obecnej fazie prac jest wersją Realease Candidate której brakuje naprawdę nie wiele do finalnej wersji. Twórcy mimo to nadal namawiają użytkowników do zgłaszania wszelkich problemów, bugów czy błędów napotkanych podczas pracy z systemem.

Jeśli korzystacie już z CyanogenMod’a, dajcie koniecznie znać w komentarzach jak system działa w porównaniu do tego, co oferują nam producenci.

Via

Be Sociable, Share!