Dzisiejsza informacja która z pewnością zainteresuje wielu oraz wzbudzi ogromne oburzenie dotyczy kosztu wykorzystanych części przy produkcji nowego iPada. Suma końcowa została rozdzielona na ceny poszczególnych podzespołów znajdujących się w urządzeniu. Zapraszamy do zapoznania się z nowinką.

Informacje pochodzą z wiarygodnego oraz sprawdzonego źródła. Podobnie jak w przypadki każdego nowego urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka tak i w tym przypadku, na stronie internetowej iSuppli opublikowane zostały dane dotyczące całkowitego kosztu części znajdujących się w nowym iPadzie.

Średnia cena w porównaniu z iPadem 2 generacji wzrosła o 9% za sprawą między innymi wyświetlacza Retina. Na szczęście za nowego iPada nie przyjdzie nam zapłacić więcej, cena na półkach sklepowych pozostanie taka sama, zmienią się jedynie ceny iPada 2, oczywiście na lepsze ale czy w obecnej sytuacji jest sens inwestować w iPada 2 generacji? Dla każdego jest to sprawa indywidualna więc dajcie znać w komentarzach, jakie jest wasze zdanie.


Co może niektórych zadziwić, jeden z największych konkurentów Apple, Samsung, zapewnia iPadom niemal 40% komponentów wewnętrznych wychodząc dzięki temu mocno na plus. Można więc stwierdzić, że nowe iPady to tak naprawdę w 40% urządzenie Samsunga. Potwierdzone ekrany LCD produkcji japońskiego producenta, procesory A5X czy pamięci NAND w nowym iPadzie to zasługa Samsunga, chodź nie wykluczone jest że do listy płac Appla w najbliższym czasie dołączy Sharp, LG, Toshiba i Hynix które zostaną przyszłymi dostawcami części nowego iPada.

I kto powiedział, że konkurencja jest zła dla biznesu?

Via 

Be Sociable, Share!