Czy jest na świecie ktoś, kto nie był pod wrażeniem słysząc o nowyej 41-megapikselowej Nokii 808? Z pewnością ciężko będzie znaleźć taką osobę, telefon nie zrobiła jednak wrażenia na Sony, które stwierdziło właśnie, że 41-megapikselowy sensor zaimplementowany w urządzeniu fińskiego producenta jest technologią starą. 

Sony stwierdza, iż Nokia wykorzystuje niezwykle podobną technologię powiększania pikseli w swoim nowym flagowym modelu z Symbianem. Japoński producent wykorzystuje ponoć ten patent od około roku w swoich kamerach.

Paul Genge, dyrektor ds. rozwoju Sony w Wielkiej Brytanii specjalnie dla TechRadar tłumaczył, że nowa słuchawka Nokii jest skokiem rozwojowym fińskiego producenta do technologii, która istnieje i jest dokładnie tym samym, co kamery sony wykorzystują od około roku.

Genge wyjaśnił równiesz dla czego nowa słuchawka Nokii stworzyła tak ogromne zamieszanie w okuł siebie. Tłumaczy że w sektorze telefonii komórkowej takie rozwiązania nie były do tej pory wykorzystywane więc można zrozumieć, dla czego Nokia 808 zwraca na siebie bardzo dużo uwagi. I trudno się z tym nie zgodzić, w końcu 41-megapikseli w telefonie to naprawdę sporo.

Genge wspomniał również, że czas Nokii 808 Pure View jeszcze nie nastała i jest to w obecnych czasach jedynie technologiczna nowinka. 

Na mnie, jako wieloletniego fotografa-amatora ta technologia zrobiła spore wrażenie, ale zastanawiając się nad tym dłużej, taki ścisk pikseli na matrycy wielkości paznokcia nie wpłynie dobrze na jakość zdjęć. Osobiście wolał bym gdyby Nokia poszła w kierunku ulepszenia stosowanych w swoich telefonach soczewek. A jakie jest wasza opinia na ten temat? Sam jestem tego ogromnie ciekaw. 

Via

 

Be Sociable, Share!