Sprzedaż iPada w Ameryce oraz Kanadzie rozpoczęła się zaledwie kilka godzin temu a już teraz, docierają do nas informacje że nowy iPad został złamany, przynajmniej w teorii. 

Jeden z członków Dev-Teamu,  MuscleNerd udostępnił dowód złamania przez niego nowego iPada. MuscleNerd twierdzi, że istnieją ogromne różnice w architekturze jądra lecz ostatecznie metoda odblokowania urządzenia za pomocą aplikacji zwanej Corona znanej już użytkownikom urządzeń z iOS działa na tyle, aby uzyskać dostęp do root’a, konta użytkownika które ma pełną kontrolę nad systemem.

Cydia, podstawowy program instalowany podczas Jaibreaku również działa na urządzeniu, lecz najwyraźniej nie wystarczająco dobrze, aby udostępnić Jailbreake publicznie.

Puki co, jest to dopiero początek prac nad odblokowaniem nowego iPada. Biorąc pod uwagę że iOS 5.1 na starszych urządzeniach nie otrzymał jeszcze jailbreak untethered czyli swobodnego odblokowania pozwalającego bez konieczności podłączenia urządzenia do komputera z odpowiednim programem uruchomić urządzenie po jego wyłączeniu czy rozładowaniu

Dev-Team opublikował również na swoim blogu 3 pracujące nad jailbreakiem „drużyny”. Pewne jest że nowy iPad zostanie w końcu odblokowany, nikt jednak nic nie obiecuje, nie znany jest również czas, jaki trzeba będzie poświęcić na oczekiwanie na odblokowanie iPada.

Via

Be Sociable, Share!