Nokia próbując dostosować jak najlepiej swoje słuchawki pod użytkowników,słysząc częste opinie na temat aplikacji do tworzenia panoram postanowiła dodać tę porządną przez wielu funkcję w najbliższych aktualizacjach dla Lumii 800

Jeden z szefów Nokii,  Damian Dinning, potwierdził właśnie na swoim oficjalnym Twitterze, że wbudowany tryb panorama w kamerze Nokii Lumia 800 jest w drodze.

Dla czego możliwość tworzenia zdjęć panoramicznych we wbudowanej aplikację aparatu jest dobrym rozwiązaniem dla zwykłego użytkownika?Odpowiedź jest prosta, częsty brak funkcji tworzenia zdjęć panoramicznych w telefonie powoduje konieczność instalacji oraz używania aplikacji firm trzecich które nie dość że zajmują niepotrzebnie miejsce w telefonie, uruchamiane są z poziomu specjalnej aplikacji co przedłuża czas tworzenia zdjęć poprzez konieczność lawirowania pomiędzy aplikacjami oraz co najważniejsze, kosztują swoje a ich darmowe odpowiedniki często są ubogie w istotne możliwości a ich jakość nie rzadko stoi pod znakiem zapytania.

Wydaje się więc że podejście Nokii zasługuje na oklaski, niestety puki co należy się z tym wstrzymać do czasu przetestowania funkcji. Apple od dawna pracuje nad funkcją panoramy w swoich urządzeniach, możliwość istnieje już nawet w iPhone’ach oraz iPadach, jest niestety bardzo problematyczna oraz niedoskonała przez co oficjalnie została ona wyłączona. Oby w przypadku Nokii nie było takich problemów i wszyscy użytkownicy Lumii 800 otrzymali dobrą oraz wartą uwagi funkcję już w najbliższej aktualizacji.

Via

Be Sociable, Share!