Informacje dotyczące najnowszej odsłony Windows Phone wypływają coraz częściej, oznacza to tylko jedno, premiera zbliża się wielkimi krokami a oficjalna, planowana premiera w Chinach datowana jest na dzień 21 marca więc to już za kilka dni. 

Smartfony z systemem od Microsoftu zagościły na rynku Chińskim naprawdę niedawno, nie przeszkodziło to jednak w intensywnej reklamie modeli z mobilnymi „Okienkami”. Częścią reklamy została również planowana data premiery Windows Phone Tango której inauguracja rozpocznie się już 21 marca. 

Tango ma przynieść ze sobą wiele usprawnień takich jak ulepszony odczyt MMSów, lepsze zarządzanie kontaktami z poziomu karty SIM czy zmiana lokalizacji ikonek informacyjnych. Tango ma również obniżyć wymagania systemowe dzięki czemu, być może już niebawem ujrzymy tanie słuchawki posiadające znacznie mniejszą ilość pamięci RAM.  Niestety, wszystko to kosztem uproszczenia lub całkowitego zablokowania dostępu do niektórych funkcji telefonu.

W telefonach z mniejszą ilością pamięci RAM zablokowane zostaną między innymi takie funkcje jak kręcenie filmów w 720p, automatyczny upload plików na wirtualny dysk SkyDrive czy multitasking aplikacji pobierających w tle więcej niż 90MB pamięci RAM przez co zostaną one automatycznie wyłączone.

Daje to więc do zastanowienia, czy warto inwestować w tańszy telefon pozbawiony tak przydatnych funkcji? Jeśli ktoś korzysta ze smartfonu wyłącznie jako urządzenie do rozmów a zwykłe telefony nie spełniają jego oczekiwań, wydaje się to być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Via

Be Sociable, Share!