Francuski producent tabletów dostępnych również na naszym rynku od zawsze kojarzony był z tanimi urządzeniami bazującymi na Windowsie oraz Androidzie. Być może niebawem sytuacja ta diametralnie się zmieni za sprawą linii nowych, ultra cieńkich  highendowych tabletów.

W tym tygodniu w Paryżu, Archos zaprezentowała nową linię ultra cienkich tabletów opartych na systemie Android wyglądem przypominającym to, co oferuje nam ASUS ze swoim Transformerem Prime. Szczegółów techniczne dotyczących urządzeń jest wciąż niewiele, wiadomo, że Archos G10 XS otrzyma obudowę grubości zaledwie 7,6 milimetrów  która po połączeniu ze specjalnym dokiem służącym jako dodatkowa bateria oraz pełnowymiarowa klawiatura znana z laptopów zwiększy swoją grubość do naprawdę imponujących 11 milimetrów grubości.

Hubert Nguyen, redaktor UberGizmo donosi, że do budowy Archosa G10 XS wykorzystana zostanie cienka jak papier, niezwykle wytrzymała stal zapewniająca odporność oraz sztywność urządzenia. Ostatnie modele tabletów Archos wykorzystywały procesory  OMAP od Texas Instruments. Być może urządzenia serii XS wykorzystają nowe procesory OMAP 4470 taktowane zegarem 1,8GHz.

Archos potwierdził dostępność tabletów jeszcze w tym roku nie podając niestety konkretnej daty. Na szczęście podane zostały ceny urządzeń w Europie, odpowiednio za konkretne modele przyjdzie nam zapłacić

  • 7-calowy za 129 euro
  • 8 cali do 149 euro
  • 10 cali do 199 euro

Ceny wydają się być bardzo przystępne. Firmy takie jak Amazon pokazały już w swojej historii że tanie, nie zawsze znaczy gorsze. 

Via

Be Sociable, Share!