Podczas gdy wielu producentów smartfonów takich jak Samsung czy HTC posiada już modele tabletów w swojej bibliotece, Nokia oficjalnie nie informuje nawet o trwających pracach nad nowymi urządzeniami w ofercie. Liczne plotki często ogłaszane w mediach pochodzą z niepewnych źródeł, dziś jednak otrzymaliśmy informacje prosto od głównego projektanta Nokii.

Marko Ahtisaari, główny projektant urządzeń Fińskiego producenta potwierdził niedawno, że Nokia rzeczywiście pracuje nad tabletem. Informacje pochodzące od Ahtisaari’a mówią również o plotkach, według których tablet Nokii oparty zostanie na systemie Windows 8 oraz dwurdzeniowym procesorze Qualcomm’a. Inne informacje mówią, że tablet może trafić na rynek już w ostatnim kwartale tego roku.

Dokładne słowa „Pracujemy nad tym”, Ahtisaari padły w wywiadzie dla fińskiego magazynu Kauppalehti Optio. Stephen Elop, szef Nokii stwierdził również kilka razy, że rynek tabletów jest dla firmy bardzo interesującą możliwością a same urządzenia muszą odróżnić się od innych. Żadne inne informacje nie zostały ujawnione, ale rzecznik firmy przyznał, że Nokia nadal intensywnie myśli nad tematem tabletu.

Wykorzystanie Windowsa 8 wydaje się być bardzo prawdopodobne oraz rozsądne biorąc pod uwagę obecną współpracę Microsoftu i Nokii która wychodzi im bardzo dobrze. Na pewno nie ma co liczyć na wykorzystanie systemu Android. Z niecierpliwością czekamy na zapowiedź tabletu od Nokii. Liczymy również że stworzenie tabletu okaże się strzałem w dziesiątkę.

Via

Be Sociable, Share!