Sony potwierdziło istnienie smartfonu o którym mówiono już jakiś czas temu. Nowa słuchawka Sony o nazwie „Sola” nie jest nową wersją Xperia S przeznaczoną na rynek Amerykański tak jak głosiło wiele plotek, jest to po prostu nowe urządzenie samo w sobie. 

O nowej słuchawce od Sony wiemy już całkiem sporo, można nawet stwierdzić, że jest to budżetowa wersja obecnej na rynku Xperii S różniącej się od Sony Sola półprzeźroczystym, podświetlanym paskiem wzdłuż dolnej części obudowy oraz innych mniej widocznych zmian.

Sola wyposażona została w 3,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 854  x 480 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1GHz NovaThor czy 5-megapikselowy aparat. Xperia sola jest urządzeniem cieńszym od swoich 2 starszych braci, jej grubość to zaledwie 9,9mm. Ciekawą nowością jest funkcja nazwana przez Sony”floating touch” pozwalająca sterować kursorem po ekranie bez konieczności dotykania wyświetlacza. Funkcja ta zostanie udostępniona jedynie dla przeglądarki internetowej,  Sony obiecuje jednak że wykorzystanie tej technologii znajdzie się w przyszłości w innych aplikacjach.

Mocno promowaną funkcją nowego modelu Sony Xperia jest również NFC wspierające tzw. inteligentne tagi pozwalające dostosować niewielkie kapsle do 10 różnych poleceń które wykonane zostaną po zbliżeniu urządzenia do kapsla.

Premiera Sony Xperia sola rozpocznie się na całym świecie w 2 kwartale 2012 roku w 3 różnych wariantach kolorystycznych, Czrnym, Białym oraz Czerwonym. Urządzenie w początkowej fazie pracować będzie pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread, w przyszłości dostarczona zostanie pewna aktualizacja do najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwitch planowana na lato. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Via

 

Be Sociable, Share!