Wielu z was z pewnością słyszało o bardzo popularnym rozwiązaniu chroniącym obudowę urządzenia oraz nadającego mu niepowtarzalny styl oraz wygląd. Samsung z niewiadomych przyczyn chce przywłaszczyć  sobie ten szeroko dostępny oraz oferowany przez różne firmy wynalazek patentując go. 

Gdy po raz pierwszy świat ujrzał projekty koncepcyjno-patentowe Samsunga jednogłośnie stwierdził, że przedstawione na poniższym obrazku urządzenie wykorzystuje nieznane dotąd elastyczne ekrany OLED które pozwolą poszerzyć interfejs użytkownika na całą szerokość urządzenia. Nic bardziej mylnego, koncepcja ta prezentuje w rzeczywistości pomysł specjalnego nadruku zlewającego się z tapetą interfejsu tworząc jednolitą całość oraz złudzenie ogromnego ekranu.

Takie posunięcie Samsunga może zakończyć się wieloma sporami z takimi firmami jak GelaSkins oferującymi od dobrych kilku lat specjalne naklejki dostępne w naprawdę wielu wariantach dla masy urządzeń w tym dla urządzeń Samsunga. Osobiście miałem wiele razy do czynienia z takim rozwiązaniem, nawet stary telefon potrafi zaskoczyć oraz wyglądać obłędnie.

Jestem w szoku, że taka firma jak Samsung ma czelność twierdzić, że jest to ich wynalazek. Równie dobrze inne firmy takie jak HTC czy Apple mogą uznać się za pierwszych pomysłodawców takiego projektu. Jak widzieliśmy i słyszeliśmy już nie raz biura patentowe na całym świecie a w szczególności w Ameryce mogą uwierzyć, że takie rozwiązanie jest jedynym w swoim rodzaju pomysłem Samsunga.

To wszystko brzmi naprawdę absurdalnie. To tak jakby pozwolić Microsoftowi na opatentowanie słowa „Windows” oznaczającego z języka Angielskiego słowo Okno.

Z niecierpliwością czekam na wasze zdanie w tej sprawie. A może ktoś z was korzystał już z podobnego rozwiązania?

Via

 

Be Sociable, Share!