Intel pracuje bardzo intensywnie nad linią nowych procesorów skierowanych dla urządzeń mobilnych. Na tegorocznych targach CeBIT pierwsze urządzenie, Orange Santa Clara  zostało przetestowane. Wynik jest bardzo zaskakujący biorąc pod uwagę jego parametry.

Na tegorocznych targach CeBIT wszyscy odwiedzający mieli możliwość pobawienia się wszelkiego rodzajami urządzeniami związanymi z komunikacją. Jeden z uczestników targów postanowił uruchomienia przeglądarkowy benchamark na smartfonie Orange Santa Clara z procesorem Intel Atom Z2460 który na pierwszy rzut oka wydaje się być procesorem z niższej półki za sprawą jedno rdzeniowego układu. 

Testy jednak mocno zaskoczyły wszystkich, Santa Clara zdobył prawie 90K punktór w BrowserMark, pokonując tym samymiPhone 4S z 2-rdeniowym procesorem. Samsung Galaxy Nexus, który wykorzystuje wysoce zoptymalizowaną przeglądarkę Androida Ice Cream Sandwitch otrzymał wyniki ponad 100K w tym samym benchmarku.Santa Clara korzysta nadal ze starszej wersji Androida Gingerbread , po zainstalowaniu zapowiedzianej już aktualizacji do najnowszego Androida 4.0 wynik może znacznie podskoczyć.

Intel Atom Z2460 otrzymał również bardzo imponujący wynik w Vellamo wyprzedzając tym samym Galaxy Nexus’a oraz doganiając takie urządzenia jak 4-rdzeniowy Asusa Transformer Prime czy 2-rdzeniowego Xiaomi Mi-One Plus.

Orange Santa Clara użyty do testów działa pod kontrolą Androida 2.3.7 Gingerbread a jego procesor Intel Atom taktowany był podobno 1.4GHz. Oparte na przeglądarce benchmarki nie są najlepszym rozwiązaniem do testów i porównań kilku urządzeń lecz mimo to, są to bardzo dobre wyniki. Zbliżające się wielkimi krokami dwurdzeniowe procesory Intel Atom mogą nieźle namieszać na rynku.

Via

 

Be Sociable, Share!