Przy okazji wczo­ra­jszej prezen­tacji iPada swoją mini zapowiedź miała kole­jna gra z serii Infin­ity Blade od Epic, twór­ców takich hitów jak Gears of War. Ten­dencja prezen­tacji nowej odsłony gry pod­czas zapowiedzi kole­jnego urządzenia Apple wydaje się być nową tradycją. 

Gry na urządzenia mobilne od Epic prezen­tują najwyższej jakości grafikę, tym razem będzie podob­nie. Wszys­tko za sprawą niezwykle zaawan­sowanego sil­nika graficznego Unreal Engine którego Epic jest twórcą.

His­to­ria opowiedziana w najnowszej odsłonie gry, Infin­ity Blade Dun­geon opowiada o wydarzeni­ach mają­cych miejsce kilka tysięcy lat przed wydarzeni­ami z klasy­cznej serii Infin­ity Blade. W  nowym Infin­ity Blade przyjdzie nam wcielić się w ucz­nia służącego kap­i­tanowi Forge znanemu ze starszych części gry. Naszemu bohaterowi przyjdzie wal­czyć z ogromną liczbą prze­ci­wników a jego najwięk­szą obawą będzie właśnie “Nieskońc­zone Ostrze”.

Kon­wencja gry została zupełnie zmieniona, w nowej odsłonie nie przyjdzie nam już machać pal­cem po ekranie w celu utworzenia ciosu czy jego uniknię­cia. Infin­ity Blade Dun­geon będzie rasowym hack-n-slashem, grą typu naciskaj szy­bko, zabi­jaj jeszcze szy­b­ciej. Ele­menty roz­gry­wki zostały zaprezen­towane na poniższym filmiku pozwala­ją­cym poczuć kli­mat gry.

Miejmy nadzieję, że w grę przyjdzie nam pograć już za niedługo, wielu osobom z pewnoś­cią spodoba się odmieniony tryb roz­gry­wki, inni z pewnoś­cią go znien­aw­idzą. Ja sądzę że gra spodoba mi się o wiele bardziej niż poprzed­nie jej odsłony które potrafiły wciągnąć mnie na wiele godzin. 

Via

Ciekawe? Podziel się!