Przy okazji wczorajszej prezentacji iPada swoją mini zapowiedź miała kolejna gra z serii Infinity Blade od Epic, twórców takich hitów jak Gears of War. Tendencja prezentacji nowej odsłony gry podczas zapowiedzi kolejnego urządzenia Apple wydaje się być nową tradycją. 

Gry na urządzenia mobilne od Epic prezentują najwyższej jakości grafikę, tym razem będzie podobnie. Wszystko za sprawą niezwykle zaawansowanego silnika graficznego Unreal Engine którego Epic jest twórcą.

Historia opowiedziana w najnowszej odsłonie gry, Infinity Blade Dungeon opowiada o wydarzeniach mających miejsce kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z klasycznej serii Infinity Blade. W  nowym Infinity Blade przyjdzie nam wcielić się w ucznia służącego kapitanowi Forge znanemu ze starszych części gry. Naszemu bohaterowi przyjdzie walczyć z ogromną liczbą przeciwników a jego największą obawą będzie właśnie „Nieskończone Ostrze”.

Konwencja gry została zupełnie zmieniona, w nowej odsłonie nie przyjdzie nam już machać palcem po ekranie w celu utworzenia ciosu czy jego uniknięcia. Infinity Blade Dungeon będzie rasowym hack-n-slashem, grą typu naciskaj szybko, zabijaj jeszcze szybciej. Elementy rozgrywki zostały zaprezentowane na poniższym filmiku pozwalającym poczuć klimat gry.

Miejmy nadzieję, że w grę przyjdzie nam pograć już za niedługo, wielu osobom z pewnością spodoba się odmieniony tryb rozgrywki, inni z pewnością go znienawidzą. Ja sądzę że gra spodoba mi się o wiele bardziej niż poprzednie jej odsłony które potrafiły wciągnąć mnie na wiele godzin. 

Via

Be Sociable, Share!