Windows Mobile to niegdyś naprawdę popularny system będący kwintesencją prawdziwego smartfona. Od dłuższego czasu dostępna jest jego nowa wersja pod postacią Windows Phone przez którą Marketplace dla wszystkich urządzeń z systemem Windows Mobile zostanie niedługo zamknięty. 

Obecni użytkownicy Windows Mobile powinni wiedzieć że Marketplace  zostanie zamknięty 9 maja. Co za tym idzie, po tym dniu żaden z użytkowników Windows Mobile nie będzie mógł pobrać lub zaktualizować aplikacje.

Wszystko to, co zostało zainstalowane wcześniej ze sklepu będzie nadal działało, ale jeśli zdarzy ci się zresetować telefon, stracisz swoje aplikacje. Jedyną opcją na ponowną ich instalacje będzie pobranie ich bezpośrednio z poziomu komputera i zainstalowanie poprzez kabel USB.

Przy obecnym dostępie szerokiej gamy tanich smartfonów z ogromnymi możliwościami jestem zdziwiony, że nadal znajdują się na rynku osoby, które kupują używane urządzenia z Windows Mobile i korzystają z nich. Zamknięcie sklepu, brak aktualizacji dla aplikacji takich jak Opera Mobile która ogłosiła brak prac nad wersją dla Windows Mobile już jakiś rok temu powodują że platforma ta, powinna już dawno odejść na emeryturę .

Zabijanie sklep z aplikacji w systemie operacyjnym oznacza tak na prawdę koniec systemu operacyjnego.

Be Sociable, Share!