Dnia wczorajszego świat obiegła długo oczekiwana informacja na temat nowego tabletu od Apple, dzisiaj, tuż po wczorajszej konferencji wiemy już wszystko na jego temat. Liczne plotki zostały potwierdzone na korzyść przyszłych użytkowników nowego iPada. Zapraszamy do wpisu!

Konferencja na której zaprezentowano nowego iPada nie mogła obejść się od prezentacji świetnych wyników finansowych oraz pochwalenia się, jak bardzo popularne na całym świecie są urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka. Na samej konferencji zaprezentowano nie tylko „The new iPad”, jeśli jeszcze nie wiecie o jakich produktach mówiono przy okazji prezentacji tabletu od Apple zapewniam was, informacje na ich temat znajdą się niebawem na naszej stronie.

Ekran

Plotka na temat nowego ekranu Retina o niezwykłej powalającej rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli zostały potwierdzone, jest to o ponad milion pikseli więcej niż obecnie sprzedawane telewizory Full HD. iPad stał się tym samym pierwszym urządzeniem mobilnym, wykorzystującym tak wielką rozdzielczość na tak niewielkim ekranie. Nowy wyświetlacz Retina charakteryzuje się również niemal 44% lepszym nasyceniem barw i kolorów. Dzięki zastosowaniu tych 2 elementów na wyświetlanym obrazie ujrzymy naprawdę świetne odwzorowanie barw oraz zupełny brak widoczności pikseli.

Procesor

Procesor w nowym iPadzie został znacznie poprawiony, pomimo plotek które nie sprawdziły się, iPad 3 generacji nie otrzymał 4-rdzeniowego układu. Mimo to do naszej dyspozycji oddany zostanie ulepszona wersja znanego z 2 generacji iPada procesora Apple A5 w wersji A5X który w benchmarkach wypada znacznie lepiej niż topowy procesor Nvidia Tegra 3. Dowodem ogromnej wydajności mają stać się nowo zapowiedziane tytuły takich hitów ja Infinity Blade.

Aparat i Kamera

Nowy, przeprojektowany aparat nazwany iSight o  rozdzielczość 5-megapikseli powinien zadowolić wszystkich a soczewki, dokładnie takie same jakie znajdziemy w iPhonie 4S pozwolą na uchwycenie obrazu w znakomitej jakości. Nowy iPad pozwoli również na przechwyt filmów w rozdzielczości FullHD.

Łączność

Niespotykana wcześniej w innych urządzeniach Apple możliwość łączenia z internetem za pomocą sieci 4G oraz niezwykle szybkiego internetu LTE dostępnego również w Polsce pozwoli na naprawdę szybką możliwość pobierania plików z internetu

Wygląd

Nowy iPad nie zmienił się z wyglądu w stosunku do swojego starszego brata. Zwiększyła się nieznacznie jego waga oraz grubość co podczas codziennej pracy nie zrobi wrażenia ani różnicy dla potencjalnego użytkownika. Wrażenie robi jednak jego bateria umożliwiająca pracę urządzenia do 10 godzin podczas standardowego korzystania z uruchomioną łącznością WiFi oraz 9 godzin w przypadku korzystania z sieci LTE.

Streaming 

iPad 3 generacji pozwoli na jeszcze lepszą możliwość bezprzewodowego wysyłania wyświetlanego obrazu oraz dźwięku do telewizorów HD. Rozdzielczość odtwarzanych filmów FullHD na telewizorze FullHD pozwoli zaoszczędzić czasu oraz miejsca na półkach. Nowy iPad może z powodzeniem zastąpić kino domowe. Polecam jednak zostawić głośniki które wbudowane w iPada nie specjalnie nadają się do odtwarzania filmów oglądanych na telewizorze. 

Funkcje dodatkowe, cena oraz dostępność

iPad 3 generacji wyposażony zostanie również w znanego z iPhonea 4S asystenta głosowego Siri który dodatkowo pozwoli na dyktowanie tekstu zamiast jego wpisywanie za pomocą klawiatury, z pewnością ułatwi to prace nie jednemu użytkownikowi. Wyobrażacie sobie szybki notatki z zastosowaniem tego systemu?

Ceny nowego iPada nie wzrosną w stosunku do swojego starszego brata. Sprzęt dostępny w wersjach 16 , 32 i 64GB to koszt w zależności od wersji:

  • The new iPad WiFi 16 GB – 499 dolarów
  • The new iPad WiFi 32 GB – 599 dolarów
  • The new iPad WiFi 64 GB – 699 dolarów
  • The new iPad WiFi+4G 16 GB – 629 dolarów
  • The new iPad WiFi+4G 32 GB – 729 dolarów
  • The new iPad WiFi+4G 64 GB – 829 dolarów
Wszystkim chcącym zakupić starszą wersję urządzenia polecam wstrzymać się z zakupem, ceny iPada 2 spadną o co najmniej 100 dolarów.Na dostępność nowego iPada na całym świecie przyjdzie nam niedługo poczekać  bo już 23 marca wszyscy chętni będą mogli zakupić swojego Nowego iPada. 
Be Sociable, Share!