Zaledwie kilka godzin po prezentacji nowego iPada którego zapowiedź znajdziecie tutaj, udostępniono publicznie finalną wersję iOS 5.1 która wnosi kilka ciekawych zmian w stosunku do swojego poprzednika. To z pewnością interesująca informacja dla wszystkich posiadaczy iPhone’a i iPada. 

Osobiście jako posiadacz iPhone’a długo czekałem na nową odsłonę iOS z ogromnymi nadziejami na nowe funkcje takie jak integracja z facebookiem. Niestety, lista zmian jest znacznie krótsza i nie uwzględnia ani jednej oczekiwanej prze zemnie funkcji.

Na szczęście nie jest aż tak źle i iOS 5.1 wnosi kilka ciekawych nowości. Jedną z nich jest długo oczekiwana możliwość usuwania zdjęć ze strumienia zdjęć (Chmury w której przechowywane są zdjęcia wykonane iPhonem). Dodatkowym, ciekawym i ułatwiającym prace dodatkiem jest skrót aparatu na zablokowanym ekranie wyświetlanym zawsze. Posiadacze iPada otrzymają również do dyspozycji nowy, przeprojektowany aparat. Pełną listę zmian znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Zmiany w iOS 5.1

 

Dodam również że jest już dzień po premierze  mi, nie udało mi się zaktualizować swojego telefonu, prawdopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy są zbyt mocno oblegane serwery Apple. Nigdy wcześniej nie zdarzyła mi się taka sytuacja, że podczas pobierania aktualizacji proces zostaje anulowany z powodu braku połączenia. Dodam również że problem występuje nie tylko podczas próby aktualizacji za pomocą iTunes. Aktualizacja bezprzewodowa również kończy się niepowodzeniem. Czytając wątki na innych stronach jest to szerszy problem i jedynym sposobem na jego rozwiązanie jest zwyczajne poczekanie na odpowiedni moment i liczne próby ponownego pobrania aktualizacji.

Dajcie znać jak tam wasze iUrządzenia i czy udało się wam zainstalować najnowszego iOS’a.

Be Sociable, Share!