Dziwi fakt braku funkcji jaką jest integracja facebooka z urządzaniami z iOS, jest jednak szansa że usługa ta pojawi się już niebawem w najnowszej odsłonie systemu od Apple. 

O możliwości integracji urządzeń Apple z facebookiem mówiło się na długo przed oficjalną prezentacją iOS w wersji 5.0. Dzisiejsze pogłoski głoszą, że w odsłonie iOS 5.1 otrzymamy oczekiwaną przez wielu użytkowników możliwość wyświetlania powiadomień oraz szybkiego dostępu do takich funkcji jak zmiana statusu czy podgląd ostatnich wiadomości. 

Wszyscy posiadacze iPhone’a korzystający z mobilnego Facebooka z pewnością zauważyli, że podczas zmiany statusu pod naszym postem od pewnego czasu, w końcu wyświetla się informacja na temat wiadomości wysłanej dzięki „Facebook dla iPhone:” której przez naprawdę długi okres czasu brakowało i zamiast tak poprawnego wyświetlania nasze oczy widziały jedynie napis „wysłane z Telefon komórkowy”. Może to oznaczać tyle, że Apple porozumiał się z Facebookiem w tej sprawie i niedługo ujrzymy pożądaną funkcję integracji.

Ekipa Buzz tech zauważyła również, że nieliczne aktualizacje statusu są wysyłane z rodzimej aplikacji Facebook z iOS. Nie podano jakimi metodami zostało to sprawdzone, możliwe że chłopaki nie zauważyli że Facebook udostępnił podgląd z jakiego urządzenia aktualnie wysłano status i narobili tym samym naprawdę spore zamieszanie w internecie. 

Ogromnie dziwi fakt że możliwość podglądu informacji  o urządzeniu została uruchomiona zaledwie kilka godzin przed oficjalną zapowiedzią iPada 3 i może mieć związek z prezentacją iOS 5.1

Wydaje się więc, że Apple i Facebook wreszcie odłożyć na bok swoje różnice i postanowił współpracować razem. Integracja Facebook to bardzo miłym dodatek na który osobiście czekam z niecierpliwością.

Via

Be Sociable, Share!