Po ogromnej liczbie negatywnych opinii na temat Androidowego sklepu od Google, w końcu doczekaliśmy się kroku w stronę ujednolicenia Google Music, Google Video, Books oraz innych usług dostępnych jedynie z poziomu Android Marketu.

Nowy Android Market nazwany Google Play podąża w stronę integracji z chmurą podobnie jak ma to już miejsce w AppStore od Apple. Mianowicie, aplikacja, książka czy piosenka zakupiona na telefonie komórkowym automatycznie pobrana zostanie na innym urządzeniu tego samego właściciela. Ułatwia to bardzo sprawę synchronizacji, wszystkie nasze świeże aplikacje będą dostępne i gotowe do pracy dla nas od momentu odblokowania urządzenia.

Przejście z Android Marketu do Google Play dla urządzeń z systemem Android 2.2 lub nowszych nastąpi za pomocą aktualizacji dla aplikacji Android Marketu. Ułatwi to w znacznym stopniu przejście pomiędzy platformami dla wielu użytkowników i pozwoli Google na szybsze wdrożenie swoich planów w życie.

Google twierdzi, że Google Play jest w stanie zapisać w chmurze aż 20000 zakupionych utworów. Liczba aplikacji oraz filmów rośnie z minuty na minutę. Cała ta sytuacja ukazuje, jak mocno Google stara się dążyć do globalnej dominacji na rynku.

Uruchomienie Google Play wiąże się również z ogromną ilością przecen świetnych aplikacji. Macie więc okazję do nadrobienia zaległości. Niestety, premiera Google Play na początkowym etapie odbędzie się jedynie w Stanach Zjednoczonych , podczas gdy reszta świata będzie musiała nieco poczekać i jedynie przyglądać się z zazdrości.

Be Sociable, Share!