Z pewnością znajdzie się wielu entuzjastów Windows Phone’a którym spodobał się wygląd nowej, fotograficznej Nokii 808 PureView, dla nich wszystkich mamy dziś świetną wiadomość. W niedalekiej przyszłości być może ujrzymy zapowiedź nowego smartfonu z serii Lumia podobnego nie tylko z wyglądu do Nokii 808. 

Istnieją szanse na nie zmieniony  aparat wraz z imponującą matrycą 41-megapikseli. Wygląd urządzenia również nie  musi się zmienić biorąc za przykład Nokie N9 oraz Lumie 800, z pewnością poprawione zostaną klawisze nawigacyjne i ewentualne niedoskonałości niezauważone podczas prac nad Nokią 808.

Specyfikacja samego telefonu również nie powinna się zmienić, Nokia 808 korzysta z jednordzeniowego procesora taktowanego zegarem 1,3GHz wspartego 512MB pamięci RAM który bez najmniejszego problemu spełnia wymagania postawione przez system Windows Phone. Jedynym wyzwaniem finów będzie dostosowanie urządzenia do działania na platformie Qualcomm’a.

Informacje na temat nowej Lumi wydają się być potwierdzone, pochodzą z pewnego źródła jakim jest Jo Harlow, wiceprezes inteligentnych urządzeń firmy Nokia, który w rozmowie z pewną fińską gazetą, wyjawił, że technologia znana z PureView zmierza do przyszłego telefonu Lumia Windows Phone. Według Harlow’a czas oczekiwania na nową Nokie nie powinien być długi. 

Sytuacja wydania 2 wydawało by się tych samych telefonów z różniącym się systemem przypomina sytuację znaną z Noki N9 oraz Lumi 800. Ten sam, naprawdę świetny design, 2 skrajne systemy operacyjne. Trzymam mocno kciuki i czekam na dalsze, pewne informacje dotyczące nowej Lumii z niecierpliwością.

Via 

Be Sociable, Share!