Galaktyczna linia smartfonów Samsunga powiększa się z tygodnia na tydzień. Dziś dotarła do nas informacja o kolejnym, tym razem tanim, małymi funkcjonalnym smartfonie mieszczącym się w każdej kieszeni.

To miniaturowych rozmiarów jak na obecne standardy urządzenie z  2,8-calowym ekranem dotykowym utrzymuje znaną już stylistykę wykorzystaną w innych urządzeniach z systemem Android w linii modeli Galaxy. U dołu ekranu znajdziemy jeden fizyczny przycisk ze standardowymi, dwoma dotykowymi czujnikami po jednej i po drugiej strony fizycznego przycisku które posłużą, jak można się łatwo domyślić, w nawigacji po menu urządzenia.

Telefon jest skierowany w głównej mierze do użytkowników nie mających wcześniej do czynienia ze smartfonami chcących dołączyć do użytkowników niegdyś prestiżowych urządzeń nie wydając specjalnie wiele na nowy telefon.

Opinie na temat telefonu powinny nam więcej powiedzieć na temat jego użyteczności oraz komfortu pracy z urządzeniem. Biorąc pod uwagę niewielki ekran i jego naprawdę archaiczną rozdzielczość 240×320 pikseli, komfort pracy nie będzie czymś, co sprawi że nowy Samsung Galaxy Pocket wyląduje na szczytach list najchętniej wybieranych telefonów roku 2012.

Pełną specyfikację urządzenia znajdziecie poniżej. Nie ma się nawet specjalnie nad czym rozwodzić bo jak sami widzicie nie da się wiele o tym urządzeniu powiedzieć.

Mnie osobiście zaczyna powoli zastanawiać fakt, dla czego telefon z Androidem nazwany zostaje smartfonem z wyraźnie przedpotopową technologią która została w nim zastosowana. Prawdopodobnie jest to jedynie sprytny zabieg marketingowy działający na nieświadomych, przyszłych właścicielach telefonów z wyraźnie nie smartfonowym wyposażeniem. Moim skromnym zdaniem, nie system Android czyni z telefonu Smartfona. 

Be Sociable, Share!