Seria T-Mobile myTouch rozpoczęła swój żywot w roku 2009 za sprawą HTC Magic. HTC  początkowo był jedynym producentem słuchawek myTouch, aż do końca ubiegłego roku kiedy to pod tą samą marką na rynek wprowadzono nowe telefony od LG. Niedługo do listy producentów urządzeń myTouch dołączy Huawei ze swoim nowym Androidem.

Nowe smartfony od Huawei o wdzięcznych nazwach U8680 i U8730 to urządzenia pracujące pod kontrolą znanego chyba wszystkim Androide Gingerbread, są niemal identyczne z wyjątkiem pełnowymiarowej klawiatury QWERTY w modelu U8730.

Prócz tych, pewnych informacji znana jest jeszcze jedynie rozdzielczość wyświetlacza WVGA (480 x 800 pikseli) o nieznanych wymiarach. Dalsze szczegóły na temat urządzenia nie zostały jeszcze ujawnione. Szkoda, te 2 smartfony zapowiadają się ciekawie i gdy tylko cena wraz ze specyfikacją okaże się odpowiednia, U8680 i U8730 mogą podbić rynek podobnie jak ZTE ze swoim Blade.

Spodziewana premiera urządzeń przewidywana jest na późną wiosnę tego roku. Przewidywana cena również nie wydaje się być specjalnie wysoka biorąc pod uwagę dotychczasowe ceny słuchawek producenta Huawei. Nieznana jest również dostępność na rynkach europejskich. Prawodpodobnie smartfony pojawią się w europie pod inną, zmienionąnazwą.

Via

Be Sociable, Share!