Przeglądając informację na temat nowej plotki związanej z nazwą roboczą najnowszej, jeszcze nie zapowiedzianej odsłony Androida nabrałem ochoty na zabawę z zielonym robocikiem. Jeszcze dosłownie kilka dni temu plotkowano na temat Jelly Bean a już dziś słyszymy, że wersja systemu Android 6.0 nazwana zostanie Key Lime Pie czyli nazwą niezwykle pysznego ciasta limonkowego.

Informacja na temat nazwy Androida 6.0  wypłynęła dzięki The Verge, który otrzymał wiadomość z dokładnie tego samego źródła, które poinformowało ją o nadejściu Jelly Bean (co w późniejszym czasie okazało się być prawdą).

Niestety, nie wiemy, kiedy dokładnie Google zaprezentuje tę aktualizację ani co nowego wprowadzi, biorąc pod uwagę obecne tępo aktualizacji możemy się jej spodziewać nie prędzej niż na początku 2013 roku.

Niestety, nie ma się puki co czym ekscytować, obecna odsłona Ice Cream Sandwitch, wydana 3 miesiące temu dostępna w chwili obecnej jest jedynie na nieliczny procent urządzeń z Androidem a z pewnością liczby te nie zmienią się z dnia na dzień.

Na szczęście, google wraz ze swoim Androidem idzie w bardzo dobrym kierunku, przydała by mu się kilka zmian o których mowa od wielu lat takich jak ujednolicenie systemu oraz wprowadzenie wymagań sprzętowych podobnie jak robi to Microsoft ze swoim Windows Phone. Puki co nic z tym nie możemy zrobić, pozostaje mieć nadzieję że ktoś u góry pomyśli i naprawi te rażące i utrudniające poprawne funkcjonowanie urządzeń błędy .

Via

Be Sociable, Share!