Czym jest United States Air Force tłumaczyć chyba nie muszę, mimo wszystko przypomnę że są to Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu U.S. Air Force otrzymało 9,36 milionów dolarów na zakup 18 tysięcy iPadów. 

Nowo zakupione iPady mają zastąpić papierowe podręczniki oraz wykresy nawigacyjne przenoszone przez pilotów oraz nawigatorów samolotów.

Kapitan Kathleen Ferrero, rzeczniczka Air Force, stwierdził że załogi latające oraz wykonywujące misje na całym świecie wymagają dostępu do aktualnej bazy danych dotyczących lotów zarówno podczas lotu jak i w każdym koniecznym momencie w którym potrzebny będzie wgląd do informacji.

„Elektroniczna torby lotu” pod postacią iPada mają pomagać załogom działać bardziej efektywnie i bezpiecznie oraz dostarczać Pentagonowi informacji które w przyszłości poprawią efektywności działania sił powietrznych  Stanów Zjednoczonych.

Patrząc przyszłościowo to naprawdę świetne rozwiązanie którego brakuje w polskich urzędach oraz szkołach. 

Umowa o iPady wymaga 32GB wersji z Wi-Fi , które detalicznie, w Amerykańskich sklepach Apple  kupić można za 599 dolarów. Air Force dostanie jednak zniżkę z którą za jedno urządzenie zapłaci 520 dolarów.

Via

Be Sociable, Share!