Nokia na tegorocznych targach Mobile World Congres zaskakiwała nie tylko nowymi modelami telefonów, prezentowała również nową technologię która być może już za niedługi czas, znajdzie się w nowych urządzeniach fińskiego producenta. 

Prezentowaną nanotechnologią na stoisku Nokii była powłoka superhydrophobic dzięki której wodoodporność urządzeń ma się znacznie poprawić. Jak widać na poniższym filmiku, opuszczona kropla wody zsuwa się po powierzchni dzięki odpowiednim czujnikom na bazie grafenu .

Wykorzystany Grafen jest niezywkłym materiałem, ponieważ jest przejrzysty, przewodzący  oraz rozciągliwy. Otwiera to nowe możliwości wykorzystania w urządzeniach. Jest również zdolny do odczytu gestów jak ciągnięcie czy skręcanie.

Kilka miesięcy temu słyszeliśmy o prototypie wykorzystującym tę technologię. Być może za kilka kolejnych miesięcy usłyszymy o zapowiedzi sprzętu wykorzystującym ten wynalazek.

Na pierwszy rzut oka ta nanotechnologia może się wydawać bardzo nieistotna i mało atrakcyjna, ale uwierzcie na słowo, to jest przyszłość która może uratować nie jedno urządzenie przed zalaniem czy uszkodzeniem i ułatwić nam komunikację ze sprzętem.

Via

Be Sociable, Share!