Mercedes zapowiedział integrację systemu swoich samochodów z technologią iPhonea 4S oraz osobistym asystentem Siri. To świetna informacja dla wszystkich nadchodzących posiadaczy najnowszego telefonu od Apple i samochodu marki Mercedes klasy „A”.

Koncern Mercedes-Benz zaprezentował plany integracji asystenta głosowego Siri do ich nowych pojazdów klasy „A”. Asystent będzie współpracował z systemem elektronicznym, który pozwoliłby kierowcy na zdalny dostęp do swojego iPhone za pomocą samych poleceń głosowych.

Program Drive Kit Plus odpowiedzialny za wyświetlanie informacji na wyświetlaczu w samochodzie oraz jego łączność z iPhonem posiadać będzie fabrycznie zainstalowane aplikacje takie jak Twitter, Facebook czy Aupeo Personal Radio. Kierowca będzie mógł słuchać muzyki, zmieniać kanały radiowe, aktualizować status na portalach społecznościowych, wysyłać wiadomości tekstowe a także odbierać oraz odrzucać połączenia głosowe.

Użytkownicy systemu będą mogli bez problemu doinstalowywać inne aplikacje za pośrednictwem swojego iPhone’a. Kolejnym ważnym elementem jest integracja system nawigacji Garmin obsługiwanego przez Siri. Pozwoli to w łatwy sposób odnaleźć trasę do ulubionych miejsc zapisanych w programie jak również, wyszukać nowe trasy.

Na koniec warto wspomnieć, że Mercedes-Benz jest pierwszą firmą wprowadzającą integrację smartfonu Apple z samochodem.  Premiera aplikacji wraz z nową serią samochodów odbędzie się już w tym miesiącu, podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Via

Be Sociable, Share!