Długo oczekiwana chwila 25 miliardowego pobrania aplikacji z AppStore dosłownie kilka chwil temu dokonała się.To historyczne wydarzenie w którym udział wzięli wszyscy ci, którzy choć raz w życiu pobrali cokolwiek ze sklepu z aplikacjami dla urządzeń mobilnych Apple’a. Każdej tej jednostce z osobna Apple składa ogromne podziękowania.

Doczekaliśmy się tej chwili, pomimo ciągle rosnącej w siłę konkurencji. Apple nie pozostawia złudzeń że jest numerem 1 na rynku pod względem ilości aplikacji dostępnych na jego urządzenia.

Od siebie dodam, że wyniki te są często nie do końca tym, czym szczycą się producenci. Czasami zdarzało mi się pobierać kilka razy tę samą aplikację dla tego samego urządzenia z powodu przypadkowego usunięcia czy też uszkodzenia aplikacji na moim telefonie. Mimo to pobranie po raz 10 tej samej aplikacji wlicza się w ogólny wynik pobrań dzięki czemu w dużym procencie dziś możemy świętować pobranie 25-bilionowej aplikacji.

Na szczęście Apple nie wypada najgorzej biorąc pod uwagę to, co dzieje się w Android Markecie, sklepie Google z aplikacjami dla Androida, w którym co chwila znajdziemy tapety czy dźwięki zwane aplikacjami lub po prostu dublujące się programy w różnych wersjach dla różnych urządzeń nie wprowadzające i nie zmieniające zupełnie nic w działaniu oraz wyglądzie aplikacji.

Nam na chwilę obecną nie pozostaje nic innego  jak odpowiedzieć na podziękowania Apple’a słowami „cała przyjemność po naszej stronie!” i życzyć kolejnych rekordowych pobrań świetnych aplikacji.

Be Sociable, Share!