Pierwsza zapowiedź Sony na Mobile World Congress prezentuje dwa, nie specjalnie interesujące smartfony biorąc pod uwagę że są to tak naprawdę 2 urządzenia odpowiednio pomniejszone względem Sony Xperia S o którym wiedzieliśmy wiele długo przez MWC. 

Sony  Xperia P oraz Xperia U zostały oficjalnie zapowiedziane. Ewidentnie są to pomniejszone wersje znanego już modelu Xperia S. 

 

Sony Xperia P

Xperia P to smarton wykonany bardzo specyficznie podobnie jak jego dwaj bracia. Jest urządzeniem niemal bliźniaczo podobnym różniącym się jedynie wielkością wyświetlacza oraz gabarytami.

Sony Xperia P posiada 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 540 x 960 pikseli,wyposażony w  funkcję „White Magic” pozwalającą na doskonałą czytelność w silnym słońcu, 8-megapikselowy aparat fotograficzny z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p, łączność NFC oraz dwurdzeniowy procesor U8500 NovaThor wsparty 1 GB pamięci RAM. Całość zawarta w obudowie typu unibody z elementami wykonanymi z aluminium.

Sony Xperia U

Nieco słabszy Sony Xperia U posiada mniejszy, 3,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 854 wsparty technologią xLOUD od Sony, aparat 5 MP z funkcją przechwytu video o rozdzielczości 720p , dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz i 512 MB ​​pamięci RAM.

Oba urządzenia działają pod kontrolą Androida 2.3.5 z pewną aktualizacją do Androida 4.0 Ice Cream Sandwitch.Urządzenia będą dostępne na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku. Cena smartfonów jest niestety nieznana.

Via

 

Be Sociable, Share!