Skype po długim czasie oraz hucznych zapowiedziach wreszcie dostępny jest dla prawie wszystkich urządzeń z Windows Phone 7.5 Tango. Niestety, w chwili obecnej jest to jedynie wersja Beta aplikacji ale według dotychczasowych użytkowników wszystko działa bardzo dobrze.

Lista pewnych, certyfikowanych oraz kompatybilnych telefonów jest jeszcze krótka ale ma się to zmieniać na dniach. Na liście znalazły się między innymi takie smartfony jak Nokia Lumia 710 oraz Lumia 800, HTC Titan i Radar, Samsung Focus S oraz Focus Flash.

Aplikację już dziś, bezpłatnie pobrać możecie bezpośrednio z Marketplace na smartfonie lub bezsporednio stąd, natomiast poniżej znajduje się krótki filmik promujący aplikację.

Skype Beta dla telefonów Windows Phone wspiera już najważniejsze funkcje takie jak bezpłatne rozmowy oraz połączenia wideo dzięki sieci WiFi ale również 3G oraz 4G. W pełni sprawny jest również czat dzięki któremu porozmawiamy za pomocą tekstu. Dostosowanie aplikacji do interfejsu użytkownika Metro ma dostarczać szybkie, proste i bezproblemowe doświadczenie obcowania z aplikacją.

Wydanie bety programu dla Windows Phone po kupnie Skype przez Microsoft było jedynie kwestią czasu, niestety, dość długiego okresu czasu bo o Skype dla Windows Phone słyszeliśmy na długo przed premierą aktualizacji Windows Phone 7.5 Mango

Dajcie znać czy przetestowaliście już Skype na waszych urządzeniach i jak wam się podoba. Może  natrafiliście na jakieś nieznośne bugi ? 

 

Be Sociable, Share!