Nokia 808 PureView obiektyw

Nokia zaskoczyła na targach Mobile World Congress przedstawiając model Nokia 808 PureView. Jest to mobilne urządzenie, choć wielu z Was powie, że Nokia przedstawiła pierwszy aparat w swoim portfolio. 41 Mpix – bo aż tyle ma PureView to absolutny fenomen na rynku!

Nokia 808 PureView

Nokia spuściła bombę, która odpali wraz z wejściem Nokii 808 PureView na rynek. I choć wielu specjalistów podkreśla, że sama liczba (41 Mpix) w tym przypadku nic nie znaczy, to choćby z marketingowego podejścia patrząc – 41 Mpix w telefonie słyszy się i wyglądać musi oszałamiająco. Telefon ten oprócz znakomitego obiektywu, który umożliwia nagrywanie w jakości full HD (1080), posiada także możliwość nagrywania głosu w jakości zbliżonej do nagrań CD (Nokia Rich Recording) i technologie Dolby Headphone, która podwyższa jakość odtwarzanego głosu.

Nokia 808 PureView

Nokia 808 PureView

Nokia 808 PureView będzie wyposażona w system Symbian Belle – Nokia cały czas nie może oderwać się od tego systemu. Ponadto smartfon wyposażony będzie w jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1.3GHz oraz 512MB RAM. Ponadto w PureView znajdziemy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 4 cale (640×360), który wykorzystuje technologie Gorilla Glass. Nokia 808 PureView obsługiwać będzie technologię NFC i nie zabraknie także: WiFi, Bluetooth 3,0 i USB (on-the-go – to samo co w Nokii N8). Model ten będzie posiadał 16GB wbudowanej pamięci.

Kiedy Nokia 808 PureView pojawi się w sprzedaży?

Nokia zapowiedziała, że jej najnowszy model będzie dostępny już w maju. Czy będzie to premiera ogólnoświatowa czy też w wybranych krajach – czas pewnie pokaże. Kolejna istotna informacja to cena – Nokia 808 PureView ma być dostępna w cenie 450 Euro (bez dodatkowych opłat). Tak więc w Polsce model ten może kosztować trochę ponad 2000zł.

Nokia 808 PureView – opinie

Co Wy myślicie o najnowszym smartfonie Nokii? Co myślicie o gigantycznym aparacie? Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem i nie mogę się doczekać aż 808 PureView wyląduje w moich rękach.

Be Sociable, Share!