Acer zaczyna robić na mnie coraz większe wrażenie, tworzy naprawdę ciekawe i ładne smartfony czego dowodem jest ostatnia nagroda w prestiżowym konkursie iF design 2012. Dziś świat ujrzał zapowiedź kolejnego highendowego smartfonu od Acera.

 

Acer Liquid Glow zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach Mobile World Congress ale o samym urządzeniu słyszeliśmy już jakiś czas temu. Kilka dni przed otwarciem targów ujawniona została szczegółowa specyfikacja urządzenia, jeśli pójdzie tak dalej to na Mobile World Congress nie będzie specjalnie czego pokazywać. Miejmy jednak nadzieję że firmy takie jak Samsung czy Acer mają jeszcze wiele nieujawnionych asów w rękawie.

Sam smartfon wydaje się być zaprojektowanym z myślą o kobietach, świadczą o tym nie tylko kolory ale również bardzo oryginalny wygląd . Pomimo tych szczególnych cech Acer Liquid Glow z pewnością spodoba się wielu panom nie tylko ze względu na mocną specyfikację w której skład wchodzi 3,7-calowy wyświetlacz WVGA, procesor Qualcomm 7227A taktowany zegarem 1GHz, 1GB pamięci ROM oraz 512MB pamięci RAM.

Acer Liquid Glow swoimi wymiarami 117 x 58.5 x 11.5 mm i wadze 125 gram nie pobije rekordu najcieńszego oraz najmniejszego urządzenia jakie do tej pory wyprodukowano. W zamian dostaniemy telefon doskonale i pewnie leżący w dłoni. 

Liquid Glow podobnie jak jego brat z wyższej półki Cloud Mobile zostanie wyposażony w Androida Ice Cream Sandwich oraz technologię CloudMobile   pozwalającą na szybką i bezprzewodową synchronizację danych pomiędzy urządzeniami oraz łączność NFC.

Acer Liquid Glow trafi do sklepów latem 2012 roku. Szczegółowe informacje dotyczące ceny nie są jeszcze znane. Z pewnością Liquid Glow nie będzie należał do segmentu tanich słuchawek.

Via

Be Sociable, Share!