Panasonic zaprezentował niedawno nowego smartfona z Androidem o nazwie Eluga który może zadebiutować na rynku europejskim już w marcu tego roku. Sam telefon jest naprawdę wyjątkowy pod wieloma względami i ma szanse na ogromny sukces.

Elugę napędza dwurdzeniowy procesor TI OMAP  4430 o taktowaniu 1GHz. Dokładnie ten sam układ możecie spotkać w jednej z wielu wersji Samsunga Galaxy SII. Wszystko działa przy współpracy z aż 1GB pamięci RAM, 8GB wewnętrznej pamięci do wykorzystania oraz NFC. Całość ukryta pod 4,3-calowym wyświetlaczem OLED qHD o rozdzielczości 960×540 pikseli.

Naprawdę rzadkim rozwiązaniem w urządzeniach tego typu jest zastosowanie wodoszczelnej obudowy która ochroni Elugę również przed różnego rodzaju niechcianymi pyłami oraz kurzem. Co bardzo ciekawe, Eluga pomimo swojej odporności na zachlapania jest urządzeniem o grubości jedynie 7,8mm i wadze jedynie 103 gram które biją Galaxy SII o kilka dobrych gramów i milimetrów.

W całej tej niewielkiej obudowie znalazło się również miejsce na 8-megapikselowy aparat z  auto-focusem i stabilizacją obrazu oraz możliwością kręcenia filmów w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Pod tylną pokrywą zamieszkała bateria 1150 mAh pozwalająca na 300 godzin pracy urządzenia w gotowości oraz 240 minut rozmów.

Całość zostanie kontrolowana przez znanego Androida Gingerbread 2.3.5 z pewną, zapowiedzianą aktualizacją do  Ice Cream Sandwich która miała by się pojawić na wiosnę tego roku.

Be Sociable, Share!