Mimo że Mobile World Congress zbliża się wielkimi krokami i już tylko kilka dni dzieli nas od otwarcia, nie przeszkadza to coraz liczniejszym prezentacjom różnego rodzaju urządzeń przez firmy, które z pewnością będą miały swoje stanowisko na MWC. Tym razem pora na Samsung który ogłosił właśnie 2 nowe modele low-endowych smartfonów Galaxy Ace 2 oraz Galaxy Mini 2.

Oba telefony nie różnią się specjalnie od siebie, posiadają praktycznie te same funkcje które już jakiś czas temu mogliśmy spotkać w innych urządzeniach Samsunga. Same różnice pomiędzy nowymi a starymi wersjami urządzeń są bardziej czysto kosmetyczne niż rozwojowe. „Dwójka” w nazwie jest prawdopodobnie jedynie próbą odświeżenia oraz utrzymania przy życiu linii tych niedrogich smartfonów.

Galaxy Ace 2 

Galaxy Ace 2 posiada 3,8-calowy wyświetlacz WVGA, 5-megapikselowy aparat fotograficzny, przednią kamerkę VGA do wideo-rozmów,  gniazdo kart microSD, 4GB pamięci wbudowanej, Bluetooth, Wi-Fi, USB 2.0, GPS i interfejs Samsung TouchWiz znany nam doskonale z wielu poprzednich urządzeń Samsunga. Wszystko to napędzane procesorem taktowanym 800 MHz działającym pod kontrolą równie dobrze znanego nam Androida 2.3 Gingerbread.

Galaxy Mini 2

Galaxy Mini 2 również został wyposażony w procesor o taktowaniu 800MHz i Androida 2.3 Gingerbread a jego pozostałe funkcje są troszkę słabsze od Galaxy Ace 2. Mini 2 posiada 3,27-calowy wyświetlacz HVGA, 3-megapikselowy aparat fotograficzny, Bluetooth, Wi-Fi, USB 2.0, slot na karty pamięci microSD 4GB pamięci wewnętrznej oraz tak jak miało to miejsce w poprzednim urządzeniu tak i w tym znajdziemy nakładkę na interfejs TouchWiz.

Samsung nie ujawnił jeszcze ceny telefonów, pewna jest natomiast data ich światowej premiery. Ace 2 trafi do sprzedaży w kwietniu podczas gdy na Mini 2 przyjdzie nam poczekać do maja.

Via

Be Sociable, Share!