Pomimo testów na nieznanej platformie referencyjnej, wyniki zaskakują bardzo pozytywnie, S4 na tle urządzeń takich jak Samsung Galaxy SII wypada dwukrotnie lepiej. Wyniki wydajności chipsetu są naprawdę znakomite. Dzięki nim, już dziś wiemy, czego możemy spodziewać się po nowych układach od Qualcomma.

Qualcomm S4 wykorzystuje rdzenie nowej generacji o nazwie Krait. Dwa rdzenie taktowane częstotliwością 1.5GHz w przypadku MSM8960, są lepsze pod niemal każdym względem niż stare rdzenie Scorpion dzięki czemu w rezultacie wydajność wzrosła zarówno w testach jednowątkowych jak i tych wielowątkowych które od niedawna dostępne są dla urządzeń z procesorami 2-rdzeniowymi.

Wyniki Linpack pokazują 106,8 MFLOPS w trybie jednowątkowym i 218.2 MFLOPS w trybie wielowątkowym. Dla porównania, Tegra 3 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1.3GHz otrzymuje wynik 135,9 MFLOPS w benchmarku wielowątkowych.

GLBenchamrk pokazuje jednak całkowicie odmienny wynik, po uruchomieniu w trybie poza ekranowym wymuszającym renderowanie grafiki w rozdzielczości 720 niezależnie od rzeczywistych rozdzielczości ekranu urządzenia ukazuje wynik bijący Mali-400MP4 wykorzystany w Samsungu Galaxy SII ale nie tak drastycznie jak ma to miejsce w poprzednim teście.

Osobiście nie uważam żeby te wyniki były adekwatne co do urządzenia. Wszystko zależy tak naprawdę od optymalizacji danej aplikacji pod kontem urządzenia. Niestety w przypadku urządzeń z Androidem jest to bardzo kłopotliwe z oczywistego powodu którym jest naprawdę ogromna gama różnego rodzaju urządzeń, układów oraz wersji samego systemu operacyjnego.

Via

Be Sociable, Share!