ZTE ostatnimi czasy bardzo się rozpędził z zapowiedziami swoich nowych smartfonów, wczoraj pisaliśmy o dwóch nowych Androidach od ZTE a dziś pora na kolejnego, tym razem bardzo High-endoweg robocika.

O nowym, potężnym urządzeniu od ZTE mówi się już jakiś czas. Dzisiaj wszystkie plotki znalazły swoje potwierdzenie w zapowiedzi high-endowego ZTE Mimosa X działającego pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android o nazwie Ice Cream Sandwich.

Mimosa X to pierwsze urządzenie ZTE wyposażone w układ od Nvidii. Tegra 2 w zupełności wystarczy w napędzeniu 4,3-calowego urządzenia z wyświetlaczem o rozdzielczości qHD (960×540 pikseli), 5-megapikselowy aparat oraz 4GB pamięci wewnętrznej. Smartfon obsługuje również Bluetooth oraz DLNA. Pracę z urządzeniem ułatwią nam 2 mikrofony służące do wytłumiania szumów i zakłóceń podczas rozmowy głosowej oraz żyroskop.

Nie jest  pewne ile kosztować będzie nowe urządzenie od ZTE, z pewnością nie będzie to urządzenie z wygórowanego przedziału cenowego. Prawdopodobna data premiery przewidywana jest na 2 kwartał bieżącego roku. Więcej na temat ZTE Mimosa X dowiemy się na Mobile World Congress w Barcelonie w przyszłym tygodniu.

Osobiście ZTE Mimosa X ma naprawdę spore szanse stać się bardzo popularnym smartfonem biorąc przykład ze swojego młodszego i o wiele słabszego brata, ZTE Blade który bije rekordy popularności w naszym kraju za sprawą swojej nie wygórowanej ceny.  Miejmy nadzieję że tak samo stanie się z nowym Mimosa X. Trzymam kciuki i życzę powodzenia! 

Via

Be Sociable, Share!