ZTE znany w Polsce w szczególności z bardzo popularnego, low-endowego modelu ZTE Blade nie wytrzymał do dnia otwarcia targów Mobile World Congress w Barcelonie i zapowiedział właśni 2 nowe modele smartfonów z Androidem. Jeden low-endowy oraz drugi z wyższej półki

Obydwa modele z wyglądu są do siebie bardzo podobne różniąc się prawdopodobnie jedynie wykonaniem oraz użytymi materiałami. Sam dizajn urządzenia przypomina połączenie znanych już modeli Nokii z Symbianem ^3 oraz Galaktycznych modeli Samsunga.

Pierwszy, bardziej interesujące urządzenie o wdzięcznie brzmiącej nazwie PF200 zostanie prawdopodobnie wyposażony w niezidentyfikowany procesor 1.2GHz. Pewne jest natomiast wykorzystanie 4,3-calowego wyświetlacza qHD, 8-megapikselowego aparaty z funkcją przechwytywania filmów w rozdzielczości 1080p. Słuchawka będzie wspierała również standardy UMTS, GSM oraz LTE co jest ogromnym plusem dla samego urządzenia. Dodatkowo do dyspozycji prócz standardowego Bluetooth oraz WiFi dostaniemy łączność DLNA i NFC.

Drugi model ZTE N910 przypominający w swoim oznaczeniu modele Nokii obsłuży łączność LTE FDD, CDMA oraz wsparcie dla EVDO. Rozmiar wyświetlacza prawdopodobnie nie zostanie zmieniony a jego rozdzielczość wyniesie do 800 x 480 pikseli. W ZTE N910 otrzymamy również nieco słabszy, 5-megapikselowy aparat fotograficzny na szczęście również z możliwością kręcenia wideo w rozdzielczości 1080p. Wszystko to pod kontrolą procesora o taktowaniu 1,5 GHz. 

Niestety ZTE szczegółowe informacje takie jak cena czy daty premier postanowił zachować do dnia targów Mobile World Congress. ZTE twierdzi że jego pierwsze dwa modele ZTE z LTE to dopiero początek inwazji nowej, szerokiej gamy urządzeń ZTE z LTE wprowadzonych w najbliższych miesiącach na rynek.

Via

Be Sociable, Share!